Komunie Łódź

komunie łódź

..to miejsce o szczególnym charakterze, doskonałe do rodzinnych spotkań i wspólnego świętowania.

Pierwsza Komunia Święta

W Kościele katolickim ukształtował się zwyczaj udzielania pierwszej Komunii Świętej dzieciom, które przeszły określoną formację duchową. Współczesna forma tej uroczystości pochodzi z XIX wieku. Według postanowień papieża św. Piusa X zawartych w dekrecie – Quam Singulari, sakrament ma być udzielany dzieciom zbiorowo raz w roku w maju lub czerwcu. W uroczystości powinni uczestniczyć ich rodzice, dalsza rodzina i przyjaciele oraz kierownicy duchowi. Ojciec Święty zalecił także używanie tradycyjnych, białych strojów. Jeszcze z czasów pierwszych chrześcijan pochodzi zwyczaj białego tygodnia. Biały Tydzień to czas oktawy komunijnej, która symbolizuje szczególne przygotowanie do przyjęcia sakramentu Eucharystii i świadomego uczestnictwa we Mszy Świętej. Biały Tydzień po Komunii ma służyć przede wszystkim wyciszeniu i wspomagać pełne przeżywanie sakramentu Eucharystii.


Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, zapewniamy kompleksową obsługę przyjęcia komunijnego. Przyjmujemy na siebie wszystkie czynności związane z przyrządzeniem posiłków, abyście mogli Państwo spokojnie przeżywać ten wyjątkowy dzień. Przygotowując uroczystość, dbamy o to, aby zapewnić wszystkim uczestnikom jak najlepsze warunki do wspólnego świętowania. Dbamy zarówno o potrzeby dzieci, bo to one są w tym dniu najważniejsze, jak i dorosłych członków rodziny.

Restauracja Wodnik położona jest w urokliwym miejscu nad akwenem wodnym przy ul. Patriotycznej 2 w Łodzi. Jej usytuowanie daje Państwu możliwość odetchnięcia od ulicznego zgiełku oraz zapewnienia najmłodszym bezpieczeństwa, gdyż teren jest niedostępny dla osób z zewnątrz. Restauracja otoczona jest pięknym ogrodem z dużym tarasem, z którego rozciąga się widok na Stawy Stefańskiego. Więcej informacji o naszej restauracji znajdziecie Państwo w zakładce – O nas.

Przygotowaliśmy dla Państwa
menu komunijne »

Serdecznie zapraszamy,
Restauracja Wodnik